Vítečkovy ministránky

Vítám Vás tu. :)

Novinky

Ptám se...

Vítáte vložené náměty pro učitele?

ano (10982)
 

nevím (10882)
 

ne (11066)
 

RSS

RSS

Závěsná zařízení zvětší prostor vaší koupelny

Závěsná toaleta a francouzský bidet 

Závěsná toaleta a francouzský bidet.

Koupelna by dnes měla být funkční i hezká zároveň. Velmi moderním a zároveň praktickým trendem jsou závěsná zařízení do koupelny, která vám usnadní úklid a zároveň ušetří místo.


Dnešní člověk chce po náročném dni v koupelně relaxovat. Tento trend vyžaduje flexibilní instalační systémy, které umožňují realizovat nová prostorová řešení.

Architekt Viel Arets při své návštěvě připomněl, že ne všechny koupelny na světě jsou stejné. Vzpomeňme si jen na turecké záchody, nebo na suché záchody, na „kadibudky“ na chalupách. Ne vždy byla kouplena takovým místem, jak ho známe dnes.

Zahradní čtvrť

Moderní toaleta se závěsným WC.


Náš způsob očisty těla nejen není jediný, ale také nemusí být tím nejlepším. Arets, který se věnuje navrhování van, záchodů a jiných doplňků do koupelny, nám také připomněl, že třeba v Japonsku se lidé myjí zcela jiným způsobem - vsedě. A podle Aretse je to tak praktičtější, protože "si tak lépe dosáhnete na nohy".


Jde předně o to zvětšit prostor

Při zařizování koupelen se jednotlivé evropské země v některých detailech odlišují. Např. v jižní Evropě jsou velmi oblíbené vany, zatímco v severní Evropě dávají přednost sprchovým koutům. Všichni se ale shodnou v jednom – každý chce vnést do své koupelny co nejvíce prostoru.

Závěsné WC zvětší prostor v koupelně

Závěsné WC zvětší prostor v koupelně.

Architekt Joop Gerards z Holandska je odborníkem na design koupelen a studoval nové trendy a říká, že: „Známí návrháři se v poslední době stále více zabývají návrhy koupelen, protože Evropané chtějí dát této části obytných prostor nový význam a hodnotu."

Zatímco dříve se od koupelen neočekávalo nic víc, než pouhé plnění základních funkcí, dnes chtějí lidé být i v koupelnách obklopeni krásným a inspirujícím prostředím.

Koupelna jako otevřený prostor

Montážní prvky toalety Geberit vydrží zatížení 400 kg.

Joop Gerards dále říká, že : „Při modernizaci koupelny je velmi důležité si uvědomit, kolik volného prostoru máte k dispozici. Velmi často vzniká potřeba přemístit přívod vody a odpad na opačný konec místnosti nebo dokonce koupelnu podstatně rozšířit.

Možností je skrýt technické rozvody do stěny a použít závěsné WC. To navodí pocit většího prostoru i v malých koupelnách. Předstěnový systém dává svobodu umístit zařizovací předměty jako je závěsné WC, umyvadla a vany prakticky kamkoliv“.


Vypadá dobře a snadno se udržuje v čistotě

Nespornou výhodou předstěnových instalací je fakt, že skryjete všechny rozvody a vytvoříte tak koupelnu přesně ve vašem stylu – od klasických linií Art Deco přes japonský minimalismus až po chladný skandinávský styl.

Série Cosmopolitan - moka, béžový a šedý odstín (Koupelny SIKO, obklad 32x89 Sand a Mocha 790 Kč/m2 a Beige 890 Kč/ m2, listela 249 Kč/ks, dekor Sand 990 Kč/m2, dlažba Mocha 529 Kč/m2, dekor do dlažby 599 Kč/ m2).

Série Cosmopolitan - moka, béžový a šedý odstín.

“Protože je toaleta zavěšená na stěně, je úklid koupelny mnohem jednodušší. Dobře rozvržený prostor by měl být krásný na pohled a současně příjemný v užívání,” uzavírá Joop Gerards.

Závěsná toaleta a francouzský bidet      Závěsná toaleta a francouzský bidet
 

 
Přeji hezký den! :)