Vítečkovy ministránky

Vítám Vás tu. :)

Novinky

Ptám se...

Vítáte vložené náměty pro učitele?

ano (10982)
 

nevím (10882)
 

ne (11066)
 

RSS

RSS

Postelí nad zemí ušetříte v bytě prostor

Klasická palanda (7 990 Kč). 
Klasická palanda


Byty jsou dnes drahé a tak většinou šetříme každý centimetr. Pokud jste na tom stejně a máte dost vysoký strop tak není problém si pořídit přistavěné patro na spaní nebo palandu. Ušetříte díky nim spoustu prostoru a pod ním si můžete zařídit třeba pohovku a křesla pro návštěvy nebo pracovní koutek. Stavební povolení nepotřebujete takže se můžete bez obav pustit do díla.


Od stavby patra ale upusťte v případě, že jste alergici, faktem totiž zůstává, že vzduch je u stropu teplejší a sušší a to nedělá alergikům dobře. Ale nezoufejte alternativou jsou sklopné postele, které vám místo v bytě uspoří stejně dobře.

Zdobené vestavěné patro. (17 500 Kč)

Zdobené vestavěné patro.


Přistavěná patra se hodí do bytu o výšce stropu cca 3 metry a více, najdeme je však i v bytech o výšce stropu 2,5 metru, pak je ale omezeno využití prostoru pod patrem.

 

Vybíráme velikost lůžka

Pamatujte také na šířku a délku patra na spaní, kterou budete požadovat, minimální dálka postele by měla činit vaši výšku a minimálně 25 centimetrů navíc. Šířka postele by měla být cca 80 centimetrů, ale lůžko o šířce 90 nebo 100 centimetrů je jistě pohodlnější.

Na malé ploše se vyspí hned tři lidé (rám postele 5 900 Kč).

Na malé ploše se vyspí hned tři lidé.


Uchycení patra je prováděno pomocí speciálních kovových patic, které bezpečně udrží celé patro. Nemusíte mít strach, nosnost patra je několikanásobně předimenzována takže nehrozí možnost uvolnění patra a nemusíte se tak obávat o bezpečnost.

Schody na nosné ocelové tyči.

Schody na nosné ocelové tyči.


Nejvýhodnější jsou rohová patra, která mají pouze jeden podpůrný sloup. Z čeho bývá vyroben? Zpravidla z mořeného smrkového dřeva (to je nejlevnější, ale je třeba dbát na jeho impregnaci a ošetřit jej nejméně dvěma vrstvami laku).

Impregnace je nutností i u borovicového dřeva.

Výjimkou není ale ani dřevo dubové (jeho výhodou je velmi dekorativní textura) nebo bukové, to je dobře opracovatelné a pevné a je možné jej namořit na velmi moderní odstíny barvy třešně nebo třeba mahagonu.

Děti palandy zbožňují, pokud bude jejich postel zároveň součástí hradu jistě budou v postýlce rády.

Děti palandy zbožňují, pokud bude jejich postel zároveň součástí hradu jistě budou v postýlce rády.

Podložka pro matrace je pak z dřevotřísky s průduchy nebo je použit rošt díky němuž může matrace dýchat. Je totiž třeba myslet na odvětrání matrace a to zvláště u patra nebo palandy, kde je vzduch teplejší.

Palandy pořídíte za cenu od 5 000 Kč. Vestavěná patra (2x2 m) pořídíte za cenu cca od 11 000 Kč, záleží však na použitém materiálu, nejlevnější je patro ze smrkového dřeva.

 
Přeji hezký den! :)