Vítečkovy ministránky

Vítám Vás tu. :)

Novinky

Ptám se...

Vítáte vložené náměty pro učitele?

ano (10982)
 

nevím (10882)
 

ne (11066)
 

RSS

RSS

Nejzajímavější dřevostavby roku 2007

Srubový dům do firmy, která zvítězila v kategorii srubových konstrukcí.
Olgoj Chorchoj - RD Čenětice. Salón dřevostaveb - architektonicky nejzajímavější realizované dřevostavby roku 2007.


V květnu skončil třetí ročník mezinárodního veletrhu Dřevostavby 2008, který kromě prezentace zhruba 132 firem z oboru konstrukcí, stavebnictví a materiálů, přinesl také výsledky soutěže Dřevostavba roku 2007 a Salón ukázal přehlídku nejzajímavějších dřevostaveb realizovaných za poslední kalendářní rok v České republice.

Dvoukolová soutěž o Nejkrásnější dřevostavbu roku vznikla jako doprovodný program mezinárodního veletrhu Dřevostavby. Mapuje zdařilé dřevostavby na území České republiky a pomáhá posilovat pozitivní vnímání moderní technologie výstavby bytových a občanských objektů.

Vítěznými projekty byly vyhlášeny rodinný dům Jantar od firmy Artexa Praha v kategorii montované konstrukce. V kategorii srubových konstrukcí zvítězila společnost Haniš-srubové domy za jednopodlažní nepodsklepený srubový dům s obytným podkrovím.

Vítězný dům Jantar v kategorii montované konstrukce dřevostaveb.

Vítězný dům Jantar v kategorii montované konstrukce dřevostaveb.


Rodinný dům Jantar je koncipován jako nízkoenergetický se zesílenými izolacemi. Je prostorný, plný světla, postavený v intencích feng-shuej. V létě jsou dominantní okna domu chráněna částečně posuvnými lamelovými žaluziemi, bránícími nadměrným tepelným ziskům. V zimě je naopak sluneční svit díky velkým oknům využíván k vyhřívání domu.

Srubový dům do firmy, která zvítězila v kategorii srubových konstrukcí.

Srubový dům do firmy Haniš, která zvítězila v kategorii srubových konstrukcí.


Jednopodlažní nepodsklepený srubový dům s obytným podkrovím se nachází na okraji obce Solnice (Kvasiny), kde je situován v mírném svahu pod lesem. Jednoduchému tvaru srubu se sedlovou střechou dominuje čelní prosklená stěna ve štítu, která je navržena na jižní stranu, směrem ke komunikaci. Exteriér i interiér byl navržen tak, aby bylo dosaženo co nejpříhodnější poměru - cena stavby - max. obytná plocha - nízké energetické náklady na užívání - praktičnost - vzhled.

Salón dřevostaveb byl další doprovodnou akcí veletrhu. Vznikl na podporu kvalitní moderní architektury dřevostaveb, která je nechce prezentovat jen jako alternativu technologickou či materiálovou, ale také jako alternativu životního stylu. Vedle realizací od našich předních architektů a architektonických studií dává Salon prostor i jménům méně známým, ale s realizacemi stejně kvalitními.


Salón dřevostaveb - ochutnávka nejzajímavějších staveb roku 2007

Salón dřevostaveb - architektonicky nejzajímavější realizované dřevostavby roku 2007.Atelier 38 - RD Chvalíkovice

Olgoj Chorchoj - RD Čenětice. Salón dřevostaveb - architektonicky nejzajímavější realizované dřevostavby roku 2007.Olgoj Chorchoj - RD Čenětice.

Vladimír Balda - Dům ve Svahu. Salón dřevostaveb - architektonicky nejzajímavější realizované dřevostavby roku 2007.Vladimír Balda - Dům ve Svahu.

Opočenský Valouch architekti - RD Svitavy. Salón dřevostaveb - architektonicky nejzajímavější realizované dřevostavby roku 2007.Opočenský Valouch architekti - RD Svitavy.

Již tradičně pak Salon doprovází Ročenka dřevostaveb, která výstavu rekapituluje, a je tak průvodcem po zajímavých dřevostavbách realizovaných v loňském roce. Výstava pak putuje i po dalších místech České republiky v průběhu celého zbytku roku.

 
Přeji hezký den! :)