Vítečkovy ministránky

Vítám Vás tu. :)

Novinky

Ptám se...

Vítáte vložené náměty pro učitele?

ano (10982)
 

nevím (10882)
 

ne (11066)
 

RSS

RSS

Betonové nebo montované schodiště?Betonové, nebo montované schodiště? Otázka, před kterou stojí každý, kdo má více než jednopatrový dům či byt.


Varianta 1: betonové schodiště

Problémy s betonovým schodištěm velice často začínají už při samotné stavbě. Ačkoliv jde o interiérový prvek, který vám bude dlouhodobě plnit důležitou spojovací funkci mezi jednotlivými patry, v okamžiku, než jej vy sami začnete užívat, má prakticky leccos za sebou. A nutno poznamenat, že jde o nezanedbatelnou historii.


Stavební firmy totiž schodiště velmi rády používají od samého začátku jeho existence – dopravit materiál i pracovníky do vyššího patra je jednoduché. Slouží k tomu přece betonová konstrukce vašeho schodiště. Než tedy stihnou betonové schody zaschnout a zpevní se zalitý beton, trpí už ve fázi hrubé stavby poměrně značnou zátěží, kdy dochází k jejich opotřebí. Že vše schová následné obložení? Ano, ale na nerovném povrchu vše hůře těsní a za čas může dojít k deformaci obkladu. V takovém případě vám nezbude, než vše nechat opravit. Pokud si tedy přece jen pořizujete betonové schodiště, zakažte řemeslníkům, aby ho pří stavbě používali. Jak se s tímto problémem poperou, rozhodně není vaše starost. Získáte tak interiérový prvek, který bude téměř nezničitelný a jeho životnost lze srovnávat s životností celého domu.


Varianta 2: montované schodiště

Pokud máte strach, že byste řemeslníky neuhlídali nebo se vám zdají betonové schody příliš masivní, můžete si vybrat některé z tisíců montovaných schodišť.


„V naší nabídce si mohou zákazníci vybírat z několika druhů interiérových schodišť, která dokonale splynou s celkovým pojetím interiéru. Velmi oblíbená jsou například schodiště segmentová či bočnicová, jež nabízíme ve velmi zajímavých a originálních provedeních,“ uvádí paní Pavla Vozárová, marketingová vedoucí společnosti J.A.P. Potěšující zprávou je jistě i to, že dodavatelé zakázkových interiérových schodišť provádí montáž až v úplném závěru stavebních prací. Rozhodně nemusíte schodiště zabudovat hned při stavebních pracích, a proto dostáváte více času na promyšlení, jaké schodiště zvolit. „Zákazníci, kteří si schodiště vybírají až ve chvíli, kdy znají celkový vzhled svého domova, si mohou v klidu zvolit jeho styl a svůj interiér doladit skutečně do ideálního vzhledu.,“ doplňuje Pavla Vozárová.


 

 
Přeji hezký den! :)