Vítečkovy ministránky

Vítám Vás tu. :)

Novinky

Ptám se...

Vítáte vložené náměty pro učitele?

ano (10982)
 

nevím (10882)
 

ne (11066)
 

RSS

RSS

Moje příspěvky

Geocaching

Myslím, že je na čase přidat další příspěvek. Tentokrát jsem se rozhodla napsat pár řádků o mé "staronové" zálibě, kterou se zabývám přibližně od ledna. Je to geocaching. Možná to některým něco řekne, jiným třeba vůbec nic. Raději na vysvětlenou přidávám citaci z Wikipedie, aby bylo všem jasné, co to vlastně obnáší.

..."Geocaching ([geokešink]) je hra na pomezí sportu a turistiky, která spočívá v použití navigačního systému GPS při hledání skryté schránky nazývané cache ( česky keš), o níž jsou známy jen její geografické souřadnice. Při hledání se používají turistické přijímače GPS. Člověk, zabývající se geocachingem, bývá označován slovem geocacher, česky též geokačer. Po objevení cache, zapsání se do logbooku a případné výměně obsahu ji nálezce opět uschová a zamaskuje..."

Jednou ze základních myšlenek geocachingu je umisťování keší na místech, která jsou něčím zajímavá a přesto nejsou turisticky navštěvovaná. V popisu cache (listing) jsou pak uvedeny informace o místě s jeho zvláštnostmi a zajímavostmi. Cache se ale umisťují i do zajímavých míst velmi frekventovaných. V některých případech je zajímavým právě úkol, který je s nalezením cache spojen.

Pro ještě jasnější představu o této supr hře můžete mrknou na tento odkaz, kde najdete i pěkná videa. Jen mi nejde tento odkaz vložit tak, aby šel otevřít. :((
http://navigovat.mobilmania.cz/clanky/AR.asp?ARI=112930

K této zálibě jsem se dostala díky mé sestřičce, která mě do geocachingu zasvětila nejprve svým nadšením a chutí. Netrvalo dlouho a chytla jsem to od ní. :)) Sice nemám ve sbírce ani stovku, ani dvě, ale pomalu se blížím ke své první "padesátce". I tak jsem spokojená. Vážně se dostanu na spoustu míst, která mě přilákají především keškou, pak teprve zjištuju, že bych se tam jinak asi nedostala.

Třeba i vás tato supr hra nadchne a přidáte se k nám -  "kačerům".  :))  Keškám zdar!!!
Poslední komentáře
03.06.2009 16:08:31: Tak to mně to bude trvat asi trochu dýl! smiley${1}
30.05.2009 01:29:58: Pomalu, ale jistě se blížím k druhé stovce smiley${1}
16.05.2009 17:09:21: Tak moje první padesátka je tady! smiley${1} Jak jste na tom vy? smiley${1}
12.05.2009 18:24:26: Jojo, už je moje. smiley${1}
 
Přeji hezký den! :)